Navštěvujeme knihovnu

V letošním školním roce navázala školní družina úzkou spolupráci s obecní knihovnou. Pravidelné návštěvy knihovny se uskutečňovaly jednou měsíčně vždy ve čtvrtek od 14-15 hodin. Paní knihovnice A. Lišková si pro děti vždy pečlivě připravila program. Již na prvním setkání se dozvěděly jak správně zacházet s knihou, kde najdou autora nebo ilustrátora. Děti také kreslily a soutěžily, velmi se jim povedly obrázky krtečka.

Děti měly možnost si v rámci návštěvy půjčit knihy, které si potom četly v družině. Ti, kteří mají vlastní čtenářský průkaz, si pravidelně půjčovaly knížky domů. Na poslední návštěvě jsme se společně domluvili na dalších setkání i v novém školním roce. Zde jsou fotky z červnového setkání.

Sportovní odpoledne ŠD

Ve čtvrtek 25. května se školní družina vypravila na fotbalový stadion do Velkých Hamrů. Pořadatelé z domácího fotbalového klubu pořádali tradiční nábor nových adeptů fotbalu. Na hrací ploše bylo pro děti připraveno 8 stanovišť, např. házení míčků do barevných kruhů, překážková dráha nebo slalom a střelba na branku. Pro všechny bylo připraveno občerstvení, medaile a drobné dárečky. Touto cestou bychom chtěli poděkovat p. Černému za pozvání a všem, kteří se na zorganizování krásného sportovního odpoledne podíleli.

Na adrese http://www.nasejablonecko.cz/cz/fotogalerie/?aktualitaId=48436  jsou fotky, podívejte se.

Chráníme přírodu

První květnový týden  jsme se v družině věnovali ochraně přírody. Povídali jsme si o smyslu třídění odpadu, procházeli jsme obcí a všímali jsme si barevných kontejnerů. Také jsme zašli na obecní úřad pro pytle na tříděný odpad.  Vyrobili jsme na téma třídění odpadů nástěnku a vytvořili jsme si křížovku zaměřenou na toto téma. S dětmi jsme také hráli různé hry, třeba hru na zelenou. Celým týdnem nás provázela knížka Třídilka, kterou napsaly děti z jiných škol. Sami jsme si zkusili vytvořit také svůj vlastní příběh.

Číst dál: Chráníme přírodu

Návštěva knihovny a tělocvik na sluníčku

Ve čtvrtek první třída navštívila poprvé plavskou knihovnu. Paní Lišková pro děti měla připravené hádanky a poučila je o správném zacházení s knihami. Děti při odchodu dostaly zápisní lístek do knihovny a záložku do knížky. A protože nám sluníčko přálo, užily si děti tělocvik venku. Naučily se jogurtobal a trénovaly hod létajícím talířem.

V pátek i naše třída ochutnávala exotickou zeleninu a ovoce. Nejvíce všem chutnal žlutý cukrový meloun, kiwi a blumy.

Muzikohraní

Minulý týden prožili žáci školní družiny hudební pořad s prvky muzikoterapie. Zavítal k nim pedagog a muzikoterapeut Michal Štursa, aby je seznámil s netradičními hudebními nástroji. Zvonkohry, didgeridoo, tibetské mísy, dešťové hole, hromový buben, kalimba, brumle, hudební luk, ústní harfa, australský frčák, mořský a šamanský buben, djembe a další nástroje si mohli sami vyzkoušet. V další části se zúčastnili skupinového bubnování a na úplný závěr jim pan Michal uvařil kouzelnou vodu. Podívejte se zde.