keltský kalendář a učení na Filounu

Před 14 dny jsme na Filouně vysadili stromy, protože jsme chtěli mít další super místo k učení. Nejstarší děti už nějaké sázení zažily, tak vzaly k sobě do party naše nejmladší. Koneckonců, právě prvňáci se o nový háj budou starat nejdéle z nás. Pan redaktor Miroslav Lubas tam byl s námi a napsal o tom všem pěkný článek, který vyšel v MF Dnes a také v 5 plus 2. Článek z MF Dnes je tady.

Jedné paní redaktorce vrtalo hlavou, co se to v těch Plavech děje a jak to vypadá, když se děti učí venku. A tak tedy přijela a spolu s panem kamaramanem natočili reportáž o tom, jak to u nás chodí, když prvňáci počítají oslíkům Gustovi, Pedrovi a Hubertovi hlavy a nohy, jak čtvťáci a páťáci počítají dojivost krav a přemýšlí, jakou část zlomku zaujímají jednotlivé přírodniny ve vytyčeném čtverci. V háji u keltského kalendáře jsme si to moc užili a se zlomky určitě nejsme v háji. Na reportáž se můžete podívat zde.