Říjen v 1. třídě

Během října jsme v první třídě poznali další nová písmenka U, A, L, M a začali jsme s prvním spojováním do slabik. Písmenko L nám nechalo ve třídě schovaná lízátka, při poznávání písmene M jsme si vyzkoušeli péči o miminka a upekli vlastní makovec. Písmenka jsme si vyzkoušeli postavit z modelíny, z víček, z papíru a mnoha jiných materiálů. V matematice počítáme už opravdové příklady na sčítání i odčítání. Naučili jsme se krokovat a poznávat stavby podle plánku a naopak. Děti se naučily bezvadně spolupracovat a vymýšlet nové a nové způsoby řešení úloh. Čajs se nesl v duchu podzimních proměn přírody kolem nás. Stihli jsme se i přírodě vlastnoručně věnovat, když jsme na zahradě školy vypleli prostor kolem mladých stromečků. Všichni se moc těší na listopad, kdy přichází velká změna a místo uvolňovacích cviků přijde opravdová písanka!