Výuka bruslení

Vážení rodiče,

výuka bruslení pro základní školy v rámci tělesné výchovy je nastavena na délku 5 lekcí, tzn. 5 týdnů. První hodina začne 11. 10. 2018. Poslední hodina tohoto kurzu bude věnována zopakování všech získaných dovedností a různým cvičením zručnosti. S žáky navážeme na dovednosti, které momentálně mají, a zařadíme další zajímavé prvky.

Děti budou chodit bruslit každý čtvrtek od 10.40 hod. (odjezd od školy v 9.45)

v těchto termínech: 11.10., 18.10., 25.10., 1.11. a 8.11.2018.

Za celý kurz ( 5 lekcí ) žák zaplatí 250,-Kč.

( jednotlivé absence ve výuce nelze vyúčtovávat )

Žáci mají možnost se na zimním stadionu v šatnách převléct a přezout. Děti by si měly umět brusle alespoň částečně zavázat. Šatny jsou dobře vytápěné a mají sociální zařízení.

Na ledové ploše se děti rozdělí do dvou skupin podle stupně pokročilosti. Pro děti jsou připravené různé hry pro zpestření nácviku jednotlivých prvků. Výuka bude probíhat 50 min.

Důležité !!! Je nutné zkontrolovat nabroušení bruslí a případně je nechat nabrousit na zimním stadionu od 8 – 20 hod.. Cena 40,- Kč, nové brusle 60,- Kč.

Děti na tyto hodiny potřebují:

• Nabroušené brusle (pokud možno šněrovací s pevnou botou – noha je lépe upevněná)
  • Seřízenou helmu ( je nutností z důvodu bezpečnosti, v krajním případě může být i cyklistická – bez helmy nemůže dítě na ledovou plochu !!! )
  • Teplé pohodlné prodyšné oblečení ( rozhodně ne džíny a těsná bunda )
  • Rukavice ( jakékoliv, ale musí chránit celou ruku – bezpečnostní prvek – bez rukavic nemůže dítě na led !!!)
  • Náhradní ponožky na převlečení před hodinou, ). Suché čisté ponožky (vyšší, ne kotníkové !), které oblékáme těsně před nazutím do brusle, zajistí v brusli sucho a teplo. Za dopoledne se nohy mohou ve škole a cestou na stadion v botách zapotit, což může způsobit rychlé prochladnutí nohou na ledové ploše.
  • Hadřík na utření bruslí.
  • Z důvodu bezpečnosti je nutné, aby měly děti brusle uložené v tašce – nejlépe látkové (igelit brusle může proříznout).

Po skončení hodiny se žáci přezují v šatnách a odejdou se svou paní učitelkou zpět do školy. Je třeba dát dětem s sebou dostatek pití.

Ve škole se děti nasvačí, po příjezdu zpět do školy půjdou na oběd.

Rodiče, kteří si nebudou vědět rady s výběrem bruslí, mají možnost kontaktovat lektorku a poradit se. Další informace jsou na www.veselabruslicka.cz. Případné nejasnosti můžete vyřešit s paní učitelkou nebo na e-mailové adrese petra@veselabruslicka.cz.

Děkujeme za řádné vybavení dětí Petra Marat Marie Navrátilová

lektorka kurzu ředitelka školy