KARNEVAL

Bylo představení masek, soutěže, hry, popcorn, prostě vše co ke karnevalu patří. 

_dsc5288 _dsc5198_dsc5251_dsc5253_dsc5280_dsc5218_dsc5243_dsc5200

Zimní období v družině

Tak na tuhle zimu budou děti hezky vzpomínat, konečně pořádné zima po dlouhém době.

Sice přišla déle a něměly bílé Vánoce, ale Ježíšek k nim do družiny i tak přišel. smile Zimu si řádně užily a měly nespočet hodin na sněhu, stavěním bunkrů, dráh a ježdíkování. Soutěžily v ježdíkách, ve stavbě hradby, kreslily sněhové obličeje na stomy a s velkým nadšením se prodily na procházkách. smile  Mrazivé počasí využily k výrobě vlastní vanilkové zmrzliny a her na ledu. Krmyly ptáčky a zvířátka v lese, pro které postavily vlastní krmelce.

159590859_434602537843526_5999175001888913955_n159025693_1063575657483205_1982827013310765926_n Img-5008Img-5142Img-4870Img-4990Img-4816Img-3495Img-3766Img-3857Img-4873

Září pilných včelek

Září jsme začali projektem ,,Včela medonosná“. Vyráběli jsme pilné včeličky na květinách, hráli různé hry s včelí tématikou. Udělali jsme si kvíz, který nebyl vůbec jednoduchý, ale spojili jsme hlavy dohromady a zvládli jsme to. Navštívili jsme v našem okolí dvě rodiny, kde chovají včely a vyrábí si svůj med. U jedné se děti dostaly do těsné blízkosti včel, kde mohly hned za okny sledovat, jak včelky létají do úlů, vyzkoušely si včelařský klobouk a náčiní, které včelaři používají. Díky velkým foto plástvím mohly nahlédnout přímo do úlu, kde rozeznávaly královnu, trubce a včely. U druhé rodiny měly také krásnou přednášku, kde dostaly ochutnávku medu se sušenkami a mohly ochutnat plástve, což byl pro ně velký zážitek a nemohly se od toho odtrhnout.

 

119971972_3435395936517854_1309409656967955387_n120087723_363550694779069_2446403732434343159_nImg_1899Img_1907Img_1916120004564_973415919842849_1055500320479428632_n

Zápis do školní družiny na školní rok 2020/21

Zápis do školní družiny bude probíhat v úterý 1. září v době od 9 hod. - 10 hod., poté od 15 hod. - 16 hod.

Od středy 2. září bude pro zapsané děti školní družina v provozu.

I. Brezarová – vychovatelka, tel: 720 124 235

 

Únor v ŠD

Na začátku měsíce února jsme se věnovali především přípravě projektového dne s názvem „Z pohádky do pohádky.“ Datum jsme stanovili na 12. února, ale celý týden byl plný překvapení. Do školy nás přišla navštívit paní místostarostka a paní knihovnice. Přečetly nám příběhy z knížky „Tajemství jedné knihovny“ a pověděly nám mnoho zajímavých věcí o jejich práci. Dozvěděli jsme se například, jak se hlásí obecním rozhlasem. Loutkové divadlo „Není drak jako drak“ nám zahrál žák 5. ročníku, který je v tom opravdu dobrý. Na představení jsme přivítali i  návštěvu z Anglie. Děti převlečené za víly a skřítky si vyráběly plošné loutky a vymýšlely si pohádkový příběh. V závěru měsíce se děti těšily na karneval. Vyráběly karnevalové dekorace a zahrály si spoustu her. Kostýmy měly děti opravdu moc krásné a originální. Celé karnevalové odpoledne jsme si moc užili a už se zase těšíme na příští rok.


PředchozíNásledující

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LEDEN v ŠD

 

První týden v lednu jsme si stihli užít trochu sněhu, vzali jsme si ježdíky a vyrazili na kopec. Zasněženými obrázky jsme vyzdobili síť v šatně. V programu malování umíme nakreslit sněhuláka.

Ve druhém týdnu nás navštívily žákyně 5. ročníku, aby se s námi podělily o zážitky z Tříkrálové sbírky v obci, společně jsme si zazpívali. Písničkami jsme pokračovali v týdenním projektu „Zpěvaví mravenečci.“ V soutěži „Rozjezdy pro hvězdy mraveniště“ jsme plnili různé úkoly, např. doplňování textu písničky, skládání vlastní písničky, vytleskávání rytmu a hádání názvů lidových písniček.

Třetí lednový týden se nesl v duchu výtvarných činností na téma „Medvídek v zimě.“ Na vycházkách jsme zamířili k oboře, do Dolence a na vlek. Poslední zkrácený týden jsme si připomněli dětskou zimní olympiádu dětí a mládeže. Nechyběly sportovní disciplíny, jako třeba střelba na terč, slalomová trať dvojic nebo slalom poslepu.

Od ledna se všichni žáci školní družiny zapojili do projektu „Děti na startu.“ Při cvičení pod vedením Martiny Bendové se nejedná o žádnou specializovanou aktivitu, ale o všeobecnou pohybovou průpravu. Celková metodika projektu je vytvořena tak, aby děti pohyb bavil, a láska k němu jim vydržela ideálně na celý život. Děkujeme rodičům za podporu při sportování.

 

 


PředchozíNásledující

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 

PROSINEC V ŠD

Poslední a dětmi nejvíce očekávaný měsíc v roce byl sice krátký, ale bohatý na zážitky. Čekání na Vánoce si děti zkracovaly různými aktivitami. Na Sv.Barborku v punčoše našly mnoho věcí, které potom zpaměti vyjmenovaly. Pilně trénovaly básničky, které zarecitovaly na Mikulášské besídce. Také vyráběly čertíky, zahrály si v čertovské kapele a vyluštily čertův kvíz.

Vyráběli jsme ozdoby, tentokrát jsme je vytvořili ze šišek. Stromeček jsme si pak společně ozdobili. Největším zážitkem bylo pro děti vystoupení v sokolovně, všechno se jim skvěle povedlo. V posledním týdnu jsme si užili i trochu sněhu, zahráli jsme si bludiště a hru „Psí spřežení“. Hodně jsme si povídali, dozvěděli jsme se, kdo kde naděluje. Vymýšleli jsme 24 zimních aktivit, poslouchali písničky z pohádek a zahráli celodružinovou hru „Na Ježíška“. Navštívili jsme obecní knihovnu. Poslední den k nám do družiny přišel Ježíšek a přinesl nám krásné hry. Potom jsme se vypravili ke krmelci a k oboře.


PředchozíNásledující

 


 
 
 
 
 

LISTOPAD V ŠD

V měsíci listopadu jsme pokračovali v  naší celoroční hře „Hraví mravenečci.“ Plnili jsme úkoly z časopisu „Hravá školní družina.  Zahráli jsme si pohybové hry v Enviru a vyzkoušeli jsme si vzájemnou spolupráci ve dvojicích..

Další hry byly tematicky zaměřené na Halloween, např. „Na ježibabu“, „Na perníkovou chaloupku.“ Na hřišti jsme si vytvořili vlastní pravidla kouzelnického sportu „Famfrpál.“ Uspořádali jsme turnaj ve hře „Člověče, nezlob se“ s vlastnoručně vyrobeným plánem. Další hra, u které jsme se opravdu nenudili, měla název „Lesní golf“.

Na slečnu Jehličku a mistra Šroubka jsme si zahráli v týdnu plném zábavy. Nesl se v duchu technické soutěže pro chlapce a soutěže v šití a papírového vyšívání pro dívky.

V měsíci listopadu k nám přijíždí Martin na bílém koni, a protože  jsme si sníh už přáli, namalovali jsme pro něj obrázek. Výrobky jsme vyzdobily i šatnu.

Plánovaná návštěva v obecní knihovně se nemohla kvůli dešti uskutečnit, ale paní knihovnice byla tak hodná, že přišla za námi do školy. Přinesla nám mnoho informací o knížkách z obecní knihovny a půjčila nám do družiny komiksy.

Další návštěvu, kterou jsme také rádi uvítali, byla paní vychovatelka z liberecké školní družiny. Celé odpoledne jsme hráli hry, které máme nejraději. Myslíme si, že si je děti z Liberce také rádi zahrají. 28.11. jsme se vypravili na návštěvu Střediska volného času do Tanvaldu. Po prohlídce všech místností, kde mohou děti trávit volný čas, jsme si v dílničce Kutilů vyrobili dáreček.


PředchozíNásledující

 


 
 
 

ŘÍJEN V ŠD

Druhý měsíc byl velmi pestrý!

Hned 4. 10. jsme oslavili Mezinárodní den zvířat. Zahráli jsme si postřehové stolní hry o zvířátkách, Dobble Zoo, Bengál, Bingo. Během vycházky jsme zaznamenávali do pracovního listu všechna zvířátka, která jsme v obci zahlédli. Dozvěděli jsme se také, kdy slaví naši mazlíčci svátek. Uspořádali jsme výtvarnou soutěž „Příhody maxipsa Fíka.“ Dětem se nejvíce líbily obrázky Elišky, Aničky a Radima. Gratulujeme!

Naučili jsme se hru „Piškvorky trochu jinak.“ Tým kluků v této strategické hře nasazuje autíčka a tým holek panenky. Netradiční byl i hrací plán sestavený ze švihadel. Děti hra velmi bavila a bude patřit k těm oblíbeným.

V pátek 18. 10. jsme si připomněli Den stromů. V tomto dni na děti čekaly zábavné soutěže s jablíčky či o jablíčkách. V rámci týdne naší přírody jsme se nejprve vypravili na vycházku, celé odpoledne jsme obohatili nafocením krásných podzimních fotografií. Připomněli jsme si jak třídit odpad, diskutovali jsme na téma rozložitelnost odpadů. Přečetli jsme si příběh „Jak pejsek recykloval.“ Hráli jsme si s barevným listím a zkusili jsme si frotáž kůry libovolného stromu.

Další tentokrát zručnostní aktivitou byla „Soutěž o sedm teček berušky Marušky.“ Tým kluků nasbíral všech sedm teček v různých disciplínách: naučili se básničku, složili puzzle, navlékli korále podle vzoru, a dokázali postavit vyšší věž z kostek.

Díky pěknému počasí jsme mohli trávit hodně času venku v okolí školy. Chodili jsme na hřiště a do parku. Vyrazili jsme také sbírat houby a byli jsme úspěšní.


PředchozíNásledující
družina1
družina1


družina1 družina1
stromy stromy
držina2 držina2
stromy2 stromy2
družina družina
družina holky družina holky
družina holky 2 družina holky 2
hraní družina hraní družina
hraní družina hraní družina
družina listy družina listy
družina venku družina venku
družina jablko družina jablko
kristík družina kristík družina
družina halloween družina halloween

Září v ŠD

Začal nám nový školní rok 2019/2020. Hlavně pro naše nové kamarády prvňáčky je to začátek něčeho nového a neznámého. Všichni prvňáčci jsou moc šikovní, a proto jsme mohli již první týden zařadit „Týden cestou necestou“. Každý den jsme se vydali jiným směrem, povídali jsme si o bezpečné cestě do školy. Rovněž jsme během cesty zjistili, kde bydlí naši noví kamarádi.

Zapojili jsme se do celoroční hry „ Pojďme, budeme si hrát aneb Mravenci to vyhrají“, září jsme nazvali „Šikovní mravenečci“. Vyráběli jsme draky, muchomůrky, ježečky a další podzimní dekorace. Výrobky jsme vyzdobili nejen družinu ale i chodbu a šatnu. V rámci ŠD začaly dívky nacvičovat tanečky. Počasí nám v září přálo, a tak jsme mohli spoustu času trávit venku.


PředchozíNásledující
družina3
družina3


družina3 družina3
družina venku družina venku
družina houby družina houby
družina draci družina draci
druž draci druž draci
družina běh družina běh
družina píšek družina píšek
vytvory2 vytvory2
vytvory3 vytvory3
vytvory houby vytvory houby
vytvory družina vytvory družina
vytvory družina strom vytvory družina strom
draci družina draci družina
tvoření družina tvoření družina
práce družiny práce družiny
práce družiny 1 práce družiny 1
práce družiny 2 práce družiny 2
práce družiny 4 práce družiny 4
práce družiny 5 práce družiny 5

PO ŠKOLE, HURÁ DO DRUŽINY!

  Školní družina je místem, kde si žáci nejen odpočinou po náročném vyučování, ale získají i nová přátelství, naučí se hrát spoustu zajímavých her, poznají život a přírodu ve svém okolí.

  Žáci chodí téměř každý den ven, věnují se kreativním činnostem, rozvíjí své dovednosti a poznávají samy sebe. K tomu se jim hodí pohodlné převlečení do družiny, u kterého vám nebude líto nějaké umazání či jiné škody.

  Družina je žákům k dispozici v době školního vyučování ráno od 6:15 do 7:30 a po vyučování do 16:00 hodin. Žáky je možné vyzvedávat mimo dobu naplánovaných aktivit a pobytu venku, tedy do 13:00 a po 15 hodině.

  Poplatek za školní družinu činí 300,-Kč za pololetí a je vybírán vždy do konce září/ února.

  Kapacita školní družiny je 30 žáků a jsou zařazování podle následujících kritérií:

  1. žák/žákyně 1. a 2. ročníku
  2. žáci dojíždějící
  3. žák/žákyně 3. ročníku
  4. sourozenec ve školní družině (jiný blízký příbuzenský vztah)
  5. žák/žákyně 4. a 5. ročníku

A jak to u nás vypadá?

Podrobné informace k zápisu pro rodiče zde

Zapis-oznameni-plavy-page0001