EKO DEN: Recenze dětí ze 2. a 3. třídy

Na Eko dni se nám líbilo, že jsme šli vyčistit lesní potůček. V potůčku bylo hodně šišek, větviček, kamenů a kamínků.

Cestou tam jsme sbírali odpadky pohozené u cesty. Někteří z nás se naučili pískat na trávu.

Na čištění jsme museli mít starší oblečení a gumové rukavice. Byla to zábava. Nakonec voda opět tekla a my byli hodně špinaví.

Cestou zpět jsme šli k jelenům a hráli si na vláček. Eliška, paní asistentka a Simča měli klíště. I přesto to byl super den.

   Img_20200604_102233   

Img_20200604_103439   Img_20200604_085147

Vymýšlíme příběh o skřítkovi

Nejprve jsme si každý vytvořil a pojmenoval vlastního skřítka či vlastní vílu. A pak jsme se dali do vymýšlení příběhu. Vymýšleli jsme v kruhu a každý vždy řekl jednu větu, a tím vznikal příběh.

Tady je náš výtvor:

Příběh o skřítkovi

Hluboko v lese žil skřítek. Měl tam malý domeček, ve kterém žil. Jmenoval se Duhoskřítek. V tom domečku měl zvíře – psa. Ten pes se jmenoval Azor. Skřítek šel do hlubokého lesa. A v tom lese potkal lišku. On se jí lekl a běžel domů. Skřítek našel na domečku krysu. A ta krysa se jmenovala Krisťa. To už mu přišlo divné, a tak šel zpátky do domu. Šel domů a šel spát. Pak se probudil a měl chuť na koblihy, a tak si uvařil koblihy. Když vyšel ven, tak před dveřmi stála krysa. Skřítek se nad ní slitoval a vzal ji domů. Pak řekl psovi, ať ji nechytá. A kryse dal najíst. A pojmenoval ji Kristík. Ale ten pes ji stejně snědl. Skřítek pak vynadal pejskovi a šel si najít další krysu. Pejsek se naštval a odešel do lesa. Skřítek hledal, hledal, ale nenašel žádnou krysu. Pak se vrátil domů a u něj doma se objevila krysa. Té krysy se lekl a utíkal do lesa jako liška. Vrátil se domů a šel si lehnout do mechové postýlky. Pak chytil tu krysu, krysa na něj skočila, on spadl na záda a pak zdrhal. Krysa tam zůstala, přiletěl tam batman a chytil ji za ocas a zatočil s ní. Jak s ní zatočil, tak ona letěla k té lišce. A tam spadla na tu lišku, takže musela lišku zkrotit. Krysa zdrhala do křoví. Krysa tam uviděla žábu a skočila po ní, ta žába uskočila a narazila do stromu a měla napuchlou tvář. Skřítek šel zase hledat krysu a najednou uviděl, jak sedí na žábě, tak si ji vzal domů. Pak jí dal najíst a napít. Potom tam zase přisel pes a zase ji snědl. Skřítek říkal? „Mám moc málo hub.“ Šel na houby a potkal malé koťátko. Potom místo houby našel vílu O. Pak s ní šel domů. Skamarádil se s ní. A byli to nejlepší kamarádi. Dali si spolu kávičku. A potom dali společně najíst tomu koťátku. Pak přiletěl batman, zavolal služebníka, ten vzal kočku, vyměnil ji za krysu a tu snědl. Objevila se tam další krysa a ona šla ven.  Spadl tam reprák a ona začala trsat. Když to rádio přestalo hrát, tak ta krysa zdrhla. Ta krysa šla do lesa. A potkala tam Lesnilku. Lesnilka potkala krysu a začala taky trsat a zpívala. Pak se tam objevil skřítek Zlobidlo s raketometem. Lesnilka Lesní začala volat o pomoc. Přijel tam skřítek s tankem a ustřelil Zlobidlu hlavu. Pak vylezl z tanku. A Lesnilka Lesní ho objala. A dala mu pusu.  A pak spolu žili až do smrti.

"Školního enviro centra Plavy"

Výběrové řízení na pozici:  koordinátor(ka) aktivit "Školního enviro centra Plavy"  Bližší informace naleznete ZDE

Aktuality

  • Manuál MŠMT - otevření škol 25.5.2020

    6.5.2020

    ,,Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019/2020" ZDE

  • Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021

    6.5.2020

    ZDE