Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31
LASKAVÝ JARMARK
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jak jsme uklízeli naši obec aneb další zdařilá společná akce škola-rodina.

Jak jsme uklízeli naši obec aneb další zdařilá společná akce škola-rodina.V sobotu 15. dubna jsme v náhradním termínu uklízeli naši obec. Počasí ideální, účast hojná, nálada výborná. Sešlo se nás celkem 51, z toho 27 dospělých /rodiče i veřejnost/ a 24 dětí do 15 let. Rozdělili jsme se na 5 skupin a ještě nás cestou chránili 3 psi. Jsme rádi, že se k nám stejně jako vloni přidali mladí hasiči. Drobného odpadu bylo zhruba jako v letech minulých, toho většího vč. pneumatik silně přibylo, nejvíce v Průrubí – tam 5. skupina vzala na pomoc čtyřkolku s vlekem a byla to fůra veliká - a to byl uklízen pouze úsek na hranici katastru Plavy/Zásada, tedy k mostku pod Zalamání.  Od mostku ke Svaté Anně ponecháme Zásadským a ti se mají na co těšit .... Děti zároveň zmapovaly černé skládky, které hlásíme na obecní úřad. Ihned po skončení úklidu zaměstnanec obce Petr Soudil veškerý nahromaděný odpad odvezl a nestačil se divit, kolik toho letos je. Na závěr se sběrači sešli opět v Enviru, kde na ně čekalo občerstvení, pohovořili jsme, zhodnotili úklidovou akci a všichni jsme se shodli, že si to za rok zopakujeme. A pevně věříme, že nás bude víc, a hlavně - že jsme ostatním občanům příkladem :-)

Všechny zúčastněné děti obdrží diplom zdatného uklízeče. A na pondělním raníčku budou uklízeči z naší školy před všemi spolužáky zvlášť pochváleni, protože z celkového počtu 47 jich přišlo jenom 17. Omluvy a výmluvy byly různé, mnohdy velmi úsměvné  ….

Byla to další vydařená společná akce ŠKOLA-RODINA a my už teď soustředíme síly na přípravu školního jarmarku 2.června :-)