Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13
Děti na startu
14 15 16 17
18
Akce pěšky do školy
19
Akce pěšky do školy
20
Akce pěšky do školy
21
Akce pěšky do školy
22
Akce pěšky do školy
23 24
25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > Třídy > 4.-5. ročník > Co se u nás dělo? III.

Jak to u nás běží

IMG_4186.JPG

 

Sněžka

https://mapy.cz/s/bubajonapa

24.6. se naše třída vydala na nejvyšší horu české republiky SNĚŽKU!!!!!! Měli jsme krásné počasí, sem tam trochu zafoukalo a ke konci nám i lehce (hodně) sprchlo. Šli jsme z Pomezek nahoru a do Špindlu zpět. Cestou jsme se malinko ztratili, ale ve 23:00 jsme šťastní vystupovali vstříc našim rodičům z vlaku. Pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek, taky jsme se na něj těšili celý rok. Zajímalo by mě, co podnikneme ten příští, ale věřím, že to bude stát zase za to! PS: A mrkli jsme se i do Polska. Sice z výšky ale zato několikrát :D.  

 

 

 

 

Safari!!!!

IMG_4007.jpg

 https://mapy.cz/s/pelezetedu

 Nejvíce nás zaujali lvi co si samí otevřít dveře od auta a taky to, že jejich chov stojí jenom na potravě 150 000 korun ročně. Dále si děti užívaly na volno puštěné pavouky v tropickém pavilonu nebo dětské hřiště. Po cestě Safari nás překvapila, žirafa, která ná

s přišla přivítat až k našemu vozítku. Na cestě Safari jsme také potkali: kudu malého, buvolce běločelého, vodušky abok i červené, přímorožce šavorohého, osla somálského, psa hyenového, buvola pralesního, hyenu žíhanou, kormorána velikého, antilopu losí, žirafu rozchieldovu i síťovanou , zebru bemovu i chapmenovu, pakoně modrého, impaly pštrosy, lva berberského a buvola kapverského přezdívaného černá smrt.

 

 

 

 

IMG_3877.jpgMalá skála, Pantheon nebo zámek Vranov?

 

 https://mapy.cz/s/putekalovo

 

19.5. Jsme se vydali na zříceninu skalního hradu Vranov na Malé Skále. Dozvěděli jsme se něco o životě Karla IV., Jiřího z Poděbrat, Františka Zachariáše Römusche, Napoleona  a mnoha dalších. 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_3769.jpg

Příběh Bozkovských jeskyní

 https://mapy.cz/s/rarecajoso

 

Kosmonaut si nasadil Prušáckou helmu a vyletěl ve své raketě. Proletěl kolem orla a ten hrůzou zkameněl. Z rakety vyděl obrův palec a ukazováček, který si omylem usekl. Přistál u domečku babičky a vnučky, ale když přišel blíž zjistil, že je to perníková chaloupka. Než k ní došel vybouchla a střecha vylétla do oblak. Jeníček  a Mařenka vyletěli na větev a tam zůstali. Po babě Jaze zůstaly jenom dva zuby v peci na chleba. Tak letěl dál a vyděl střechu perníkové chaloupky, na které seděla kočka. Vyděl stroskotanou pirátskou loď plnou bůčku a okus dál jeho dávnou kamarádku Žofku, které hrála na varhany. A najednou vyděl něco co nikdy neviděl, čokoládový ostrov plný čokolády. Z oblak tekl obrovský vodopád z čokolády, byla tam bílá, mléčná, hořká a oříšková. Když se podíval nahoru, tak uviděl továrnu na čokoládu, které byla v mraku, které létal pomocí sloních uší. Nakonec letěl nad něčím strašidelným letěl nad samotným peklem, kde byl Lucifer, čertova máma a čertík Bertík, které zrovna hodil svoje letadýlko a trefil našeho austronauta. Poničil mu raketu, ten nakonec spadl na horu Říp. Viděla to Krakonošova bílá myška a běžela za ním. Vyběhla mu po jeho dlouhých vousech a zašeptala mu do uší. Krakonoš přišel k astronautovi a ten proměnil raketu v kapičku.

 

 

 

IMG-3246.jpg

Je libo robota?

Naší skupinu žáků nedávno obohatila partička super robotů! Dobře mezi nás zapadají, jsou stejně divní jako my, rádi se učí, někdy trochu frflají, ale aspoň vidíme, že jsou naši.

 

 

 

 

 

Terezínka? Kde to je?

unnamed.jpg

Trasa: Plavy -> vyhlídka Terezínka -> Plavy

 

https://mapy.cz/s/molotohene 

 

Vyhlídka Terezínka stojí na posledním výstupku lesem pokrytého Černostudničního hřebenu nad Tanvaldem a Velkými Hamry ve výšce 623 metrů. 

 Jedna pověst vypráví, že tu kdysi mládenec našel ke kameni přikovanou panu, která měla u nohou položenou přilbu. Mládenec podle panniny rady helmu vyčistil, panně pouta spadla a ta se svému osvoboditeli bohatě odměnila.

 

 

IMG_2652.JPG

 

 Vánoce jsou tady!!

 

 

 

 

 

 

 

IMG_2584[1].JPG

 

 Vánoce se blíží! Co donese Ježíšek našim?

Jako dárek od Mikuláše dostaly naše děti tvoření v keramické dílně v ZŠ Hamry. Bylo to pro ně překvápko, o kterém do poslední chvíle nevěděli. Moc nás to všechny bavilo a domluvili jsme se, že podobnou akci zase někdy zopakujeme. A jaké by asi bylo pořídit si pec sem?

 

 

 

                                      A jak vlastně poznám, které houby jsou jedlé?

IMG_2127[1].JPG

Chodit na houby je fakt COOL! Ale má to svá pravidla a úskalí. Jelikož poznávání hub máme v osnovách, tak proč si to nepředvést v praxi.

Kde má houba nohu a klobouk?

A co pod ním schovává?

Počkat a čím drží v zemi?

 

A teď ta nejdůležitější otázka. Jak vlastně poznám, kterou mohu sebrat?

 

Pozn: ten pes není náš, ten se k nám prostě jenom přidal. Asi se chtěl taky něco dozvědět. 

 

 

Letokruhy a matematika?

IMG_2152.JPG

 

 

Naše paní učitelka má občas bláznivé nápady a tak nás vytáhla ven, abychom se učili matematiku na letokruzích u stromů. Co nás mohou takové pařezy asi naučit? Nakonec jsme zjistili, že i docela dost, zkoumali jsme kolik je stromům let. Naučili jsme se poznávat kde je sever a kde jih. Dokonce jsme si hledali a dopočítávali, jestli tyto pokácené stromy zažily některé významné války. Takže odpověď zní ano, mohou nás toho naučit opravdu hodně!  

 

 

Poznáváme naší rodnou hroudu

IRZL0260.JPG

 

Trasa: Plavy -> Zřícenina hradu Návarov -> Plavy

 

https://mapy.cz/s/loverenaku

 

Jelikož jsme na naší škole nejstarší, tak jsme na podzim vytáhli naše nejmenší na výlet. Je potřeba aby to tady znali, vždyť tu stráví dalších pět let a přírodu tu máme krásnou. Vydali jsme se proto na stezku ke zřícenině hradu Návarov.     

 

Hrajeme si se slovy - skládačky

1) Dinousaurus se slonem jedli ve vesmíru popcorn protože se nudili.

2) Trouba s Amčou jedli v bazéně, protože nevěděli.

3) Jiřka s Helčou se hrabaly venku v koši, protože musely.

4) Mája s lamou zpívali ve škole, protože chrápali.

 

Výšlap na Černou Studnici

 

IMG_2203.jpg

Trasa: Smržovka střed -> rozhledna Černá Studnice -> Plavy

 

https://mapy.cz/s/coketadate  

 

Dne 20.9. se naše třída vydala na tůru v rámci předmětu "Člověk a jeho svět" - aneb poznej svůj kraj. Šli jsme na nedalekou rozhlednu Černá studnice (869 m.n.m), která byla postavena v roce 1905. Bohužel jsme se nedostali na rozhlednu (bylo zavřeno), ale slíbili jsme si, že v zimě tento výšlap zopakujeme a v rámci tělesné výchovy si kopec dolů sjedeme na sáňkách po sáňkařské dráze.