Dotační program OP JAK

Úvod > Družina > Den Země v ŠD

Den Země v ŠD

Děti z družinky si pro děti z mateřské školky přichystaly nejrůznější úkoly a zajímavé aktivity. Sešli jsme se v Enviru, po rozlosování do jednotlivých skupinek jsme se postupně vystřídali na 7 stanovištích. Na prvním stanovišti jsme třídili zvířata na dvě skupiny - zvířata žijící ve vodě a zvířata žijící na souši. Povídali jsme si, jakou vodou můžeme zalévat. Zkusili jsme posbírat všechny dešťové kapičky a naplnit konev na vodu. Dalším úkolem bylo najít dílky obrázků a zjistit, co vše pevninu tvoří. A zároveň určit počet slabik těchto slov. Dále jsme hledali všechna zvířata, která žijí v lese z obrázkového seznamu. Na posledních dvou stanovištích jsme si vyzkoušeli, jak třídit odpad. Na konci společného ekohraní jsme se naučili jak vyrobit pohárek z papíru. Na zahradě jsme si do něj vložili sedmikrásku, kterou si mohly děti ve školce ozdobit odpolední svačinku. Konec byl ve znamení sladké odměny od paní ředitelky z MŠ a dobrého pocitu, že děti mají dobré znalosti o přírodě.

.