Úvod > Družina > Les ve škole - Družiny venku září - říjen

Les ve škole - Družiny venku září - říjen

První týden v září jsme se vydali prozkoumat nový lesopark u školy a vyzkoušeli jsme si, jakou máme paměť Na školní zahradě jsme si "zapnuli" každý vlastní televizní kanál TREE TV. V Enviru jsme také ve skupinkách procvičovali znalost zvířecích rodinek.

První týden v říjnu jsme si připomněli Mezinárodní den ochrany zvířat. Společně jsme vytvořili kvíz na téma  "Jména našich domácích mazlíčků" a následně proběhlo hlasování pro variantu A nebo B. Celý říjen jsme na vycházkách pozorovali přírodu a sbírali jsme listy a plody stromů. Ve skupinkách jsme vyrazili na podzimní pátračku. Vyhledávali jsme informace o odletu stěhovavých ptáků, a následně jsme s nimi seznámili ostatní děti pomocí hry "Na reportéra".  Nezapomněli jsme se připojit k celoškolnímu projektu Den stromů, učili jsme se hru pexetrio "Naše stromy".  Pomocí hry Počítání s Karkulkou si prvňáčci vyzkoušeli počítat do deseti. Využili jsme možnost  natrhat si jablíčka, která nám moc chutnala. Zkusili jsme také udělat křížaly.