Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den Země v naší škole

Den Země v naší škole  1. duben - Den Země, svátek NAŠÍ PLANETY, jehož poselstvím je boj za lepší životní prostředí a větší zájem o ekologii. Pravidelně jej slavíme i v naší škole. Letos zajímavý dopolední program pro žáky 1.- 3. ročníku a děti mateřské školy připravila na školní zahradě paní učitelka Brezarová. Děti ve skupinách zdolávaly naučnou stezku a řešily ekologické úkoly úměrné jejich věku, školáci vysvětlovali a pomáhali kamarádům ze školky – kolik je na zeměkouli světadílů a na kterém žijeme my? na co lidé potřebují a používají vodu? která zvířata žijí ve vodě a která na suchu? můžeme využít k zalévání rostlin dešťovou vodu? která zvířata žijí v našem lese? jak se chováme v lese? jak můžeme les chránit? co je to vzduch, kde se nachází a k čemu jej potřebujeme? jaké známe počasí? jak můžeme zabránit znečišťování životního prostředí? umíme správně třídit odpady apod.? Zajímavý program, nikdo se nenudil, a ani občasný deštík dětem vůbec nevadil. Nakonec si vyměnily dárečky a školáci pozvali kamarády ze školky na další společnou akci :-)